▼ Sponsor reklam alanı ▼ Reklamlar

Abdullah Konak nasıl biridir?

Buna benzer yazılar normal de yazmaya gerek duymazdım, kimseye laf yetiştirmeye de gerek yoktu fakat zaruret doğdu meydanı boş buldular. Artık cevap vermek gerek.

Uzun yıllardır bu mantarın kompostu ve yetiştirilmesiyle uğraşıyoruz. Biz bu işi araştırdığımızda şehrimiz Denizli'de sadece 2 tane mantarcı vardı. Bunlar Mehmet Atmaca ve Gökhan Demir ismindeki arkadaşlardı. Kendileri samandan bu mantarı yetiştiriyorlardı. O zamanlar Gökhan ve kardeşi Ali'nin yanına çok gittik ve sorular sorduk, yemeklerini yedik ve çaylarını içtik. Misafirperverdirler ve kendileri bana zamanında çok yardımcı oldular. Buradan da kendilerine teşekkür etmek isterim. Allah kendilerinden razı olsun.

Zamanla boynuz kulağı geçti demeden de edemeyeceğim. Maalesef artık Gökhan'la görüşmüyoruz buna bir müşteri sebep oldu ve aynı müşteri daha sonra beni dolandırdı (gerektiğinde bilgisini verebilirim). Atmaca ve Gökhanların henüz o yıllarda bu mantara çok rağbet olmamasından dolayı üretim miktarları oldukça azdı.

Samandan mantar üretmek pek karlı değil
Yaptığımız araştırmalardan sonra samandan mantar üretmenin pek karlı olmadığını ve hastalıklarının fazla olduğunu tespit ettik. Araştırmalara devam ederken pamuk küspesinden yetiştirilebileceğini öğrendik. Doğada var olan tüm maddelerden bu mantarı yetiştirmek mümkün; saman, pamuk, fındıkkabuğu, ceviz kabuğu, çay posası, dal, talaş, yaprak, ağaç kökü, mısır salaşı, zeytin prinası ve artığı vb. Malum şehrimiz Denizli tekstiliyle çok meşhurdur. Pamuk kolay bulunan bir malzeme olduğu için daha cazip geldi. Ahmet Nazif Zorlu sanayi sitesi içerisinde 1900 m2 kiralayarak askı sistemiyle 80 Ton'luk bir üretimle başladık. Sonrasında pamuğun hastalıklarının daha az olduğu ve yetişen mantarın şeklinin de çok güzel olduğunu gördük. Böylelikle Türkiye'de Pamuk'tan mantar yetiştirmeye ilk olarak bizim şirketimiz başlamış oldu. Aradan yıllar geçti mantarcılık yapmak isteyen herkese yardımcı olduk kompost verdik bilgi ve birikimimizle destek sağladık ya da mantarlarının satışında yardımcı olduk. Bu sürelerde elbette eleman çalıştırdık.

Elemanlarımız başkalarına da işi gösterdi
Yanımızda çalıştırdığımız insanların güvenilir olduğunu düşündük şimdiye kadar yanımız da tüm prosesleri bilen her şeyimizle güvendiğimiz 5 eleman çalıştırdık ve kompost hazırlamayla alakadar olan bu şahıslar daha sonra başka işletmelerde çalışmaya başladı. Tabi tüm bilgi birikimimizde başka firmaların eline geçmiş oldu. Hatta şu anda 2 eski elemanımız rakip bir işletmede bulunuyor. Firmalar bizim gibi kendi araştırmalarını yapmadılar, Abdullah Konak nasıl yapıyor ne yapıyor derdine düştüler. Hatta Mehmet Atmaca hocalarının ben olduğumu söyler ve beni her zaman güldürmeyi başarır.
Firmalar hazıra konmuş oldu.

Abdullah Konak - 0533 5** 9444

26.09.2011. 12:26


Yorumlar


HASAN / Nevşehir 27.04.2013. 02:08 - 78.181.232.2xx

Abdullah bey açıklamalarınızdan dolayı çok teşekürler uzun zamandır araştırıyorum kimisi heycanlandırıyor kimisi karamsar bir tablo çiziyor bende bu işi düşünüyorum şuan büyük ölçüde yapma taraftarıyım inşallah gelip tesisinizi gezeceğim ve sizinle tanışaçağım bütün yazılarınızı okudum karar vermeme yardımcı oldu içim ferahladı yazılarınızı okuyunca allah sizden razı olsun mevlana50@hotmail.com


Hakan yıldızhan / ADANA 26.09.2011. 12:38 - 95.9.5.1xx

Abdullah bey inşallah hem denizliye gelip tesislerinizi gezeceğim. Hemde sizden kompost alıp yaprak mantarı üreteceğim.açıkcası sizinle tanışmayı çok istiyorum. Sizinle olan telefon görüşmelerimiz beni bu sektör konusunda daha çok umutlandırdı. Yalnız bana 1 ay kadar mühlet vermenizi rica edeceğim. Hem tesislerimi hazırlamam hem de maddi gücümü yükseltmem için. ayrıca yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Yönetici: İletişim bilgileriniz müşteri gizliliği dolaysıyla yayınlanmamıştır.

Yorum yazın

* = doldurulması zorunlu alanlar

:

:

:

:

:

:


6 plus 9 minus 3 =

ip : 54.92.236.20

Reklamlar